Aktualności


NARODOWY PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA - rozpoczynamy realizację

opublikowane: 18 wrz 2020, 01:47 przez Sekretariat Sekretariat   [ zaktualizowane 18 wrz 2020, 02:00 ]

    Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa - Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki  w Olsztynie - Portal Gov.pl
     

    Z radością informujemy społeczność szkolną,
że złożony przez naszą szkołę wniosek o zakwalifikowanie nas do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa przeszedł pomyślnie procedury weryfikacji i uzyskaliśmy w związku
z tym dofinansowanie
w wysokości 15.000 zł na zakup nowych książek do naszej biblioteki. Program ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie czytelnictwa, w tym zakup nowości wydawniczych. W celu umożliwienia wszytskim zainteresowanym uczniom, nauczycielom, rodzicom włączenia się w konsultowanie zakupów w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa prosimy o zgłaszanie propozycji tytułów ciekawych, atrakcyjnych książek, które mogłyby uzupełnić księgozbiór naszej biblioteki. Zapraszamy również do wypełnienia ankiet przygotowanych przez zespół koordynujący realizację programu. Wkrótce na stronie szkoły pojawi się zakładka 
NPRCz - gdzie będziemy umieszczać informacje o podejmowanych działaniach czytelniczych.

Zasłużona emerytura

opublikowane: 15 wrz 2020, 23:34 przez Sekretariat Sekretariat   [ zaktualizowane 16 wrz 2020, 02:59 przez Renata Pękala ]

 Po 32 latach pracy w naszej szkole wraz z zakończeniem wakacji, na zasłużoną emeryturę przeszła Pani Teresa Zięba. W 1988 roku rozpoczęła pracę w administracji funkcjonujących wówczas warsztatów szkolnych, a po ich likwidacji objęła także stanowisko administracyjne w internacie, który stał się niejako Jej przysłowiowym oczkiem w głowie. Przez cały okres pracy sumiennie dbała o dobro tego miejsca i jego mieszkańców, będąc w każdej sytuacji wyjątkowo sprawną „prawą ręką”  kierownika  tej placówki. Zawsze, w różnych okolicznościach potrafiła upominać się o sprawy internatu, który w swojej historii przeżywał nie tylko dobre chwile. 
Miłą okazją do wspomnień i przybliżenia młodszym nauczycielom i pracownikom szkoły historii tego miejsca był pożegnalny obiad, na którym spotkaliśmy się w internacie.

Mamy nadzieję, że emerytura okaże się dla Pani Teresy zasłużonym czasem odpoczynku, realizacji własnych marzeń i pasji spełnianych w zdrowiu w gronie rodziny i przyjaciół. Prosimy także pamiętać o szkole, wspierać nas dobrym słowem w środowisku, odwiedzać, mając świadomość, że szkoła ta na zawsze pozostaje Pani i naszym wspólnym dobrem.

 

Dyrektor, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół Zawodowych 
im. Stanisława Wyspiańskiego w Bobowej

 

Nowy Rok Szkolny w ZSZ w Bobowej

opublikowane: 14 wrz 2020, 01:46 przez Sekretariat Sekretariat   [ zaktualizowane 16 wrz 2020, 04:46 ]

  
 Po dłuższej, spowodowanej pandemią przerwie, uczniowie naszej szkoły znów mogli spotkać się ze sobą i z Gronem Pedagogicznym, biorąc udział w uroczystej inauguracji kolejnego roku szkolnego. 
Całość rozpoczęto  Mszą Świętą w kościele parafialnym, po czym udano się do sali gimnastycznej na spotkanie przygotowane przez uczniów i wychowawców klas drugich, oraz szkolny zespół GAGATKI.

Ciesząc się z rozpoczęcia nowego roku nie zapomniano o smutnej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Przypominanie tych ponurych chwil w historii naszej ojczyzny jest dobrą okazją do zwrócenia uwagi na fakt, iż żyjąc obecnie w wolnym kraju, często tego nie doceniamy. Musimy też pamiętać, że wolności, bezpieczeństwa i dobrobytu Polski ciągle musimy strzec, chociażby solidną nauką, pracą oraz godnym i odpowiedzialnym zachowaniem.

Przestrzeganie zaleceń sanitarnych w pewien sposób ogranicza organizację takich uroczystości jak i samego roku szkolnego, mimo to w optymistycznym nastroju rozpoczynamy, mając nadzieję na pokonanie wszelkich trudności.

Szczególne słowa zachęty kierujemy do uczniów, licznych w tym roku, klas pierwszych technikum i szkoły branżowej. Mamy nadzieje, że szybko polubicie nowe miejsce nauki
i pracy, zawsze z dumą mówiąc o nim „moja szkoła”

Wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły oraz uczniowskiej braci życzymy zdrowia, wytrwałości i jak najlepszych efektów pracy
w nowo rozpoczętym roku szkolnym.OGŁOSZENIE DYREKTORA SZKOŁY

opublikowane: 3 wrz 2020, 02:05 przez Sekretariat Sekretariat   [ zaktualizowane 3 wrz 2020, 02:07 ]

DyrPodobny obrazektor Zespołu Szkół Zawodowych
im. St. Wyspiańskiego w Bobowej
zaprasza Rodziców uczniów klas pierwszych
na zebranie ogólne 
oraz spotkanie z wychowawcami klas, 
które odbędzie się: 
w środę 09.09.2020r.
o godzinie 15:15 na sali gimnastycznej.

Należy pamiętać o przestrzeganiu zasad reżimu sanitarnego.

Ogłoszenie Dyrektora szkoły

opublikowane: 26 sie 2020, 00:00 przez Sekretariat Sekretariat   [ zaktualizowane 3 wrz 2020, 02:06 ]

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się we wtorek 1 września.
Uczniowie przychodzą do szkoły na godz. 7:45, 
skąd za sztandarem udają się do kościoła Parafialnego na Mszę świętą.
Następnie młodzież udaje się do sali gimnastycznej na akademię.

OBOWIĄZUJE STRÓJ GALOWY

Dyrektor szkoły przypomina o konieczności przestrzegania reżimu sanitarnego zarówno podczas Mszy świętej jak i akademii (maseczka, dezynfekcja rąk)!

Wakacje !!!!

opublikowane: 30 cze 2020, 01:07 przez Renata Pękala   [ zaktualizowane 30 cze 2020, 04:59 przez Sekretariat Sekretariat ]

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2019/2020
wszystkim Nauczycielom, Pracownikom
Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej oraz Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania 
za całoroczną współpracę i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości.
Uczniom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień
oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Dyrektor ZSZ w Bobowej


Nieodpłatna pomoc prawna, poradnictwo obywatelskie i mediacje dla mieszkańców

opublikowane: 30 cze 2020, 00:50 przez Renata Pękala   [ zaktualizowane 30 cze 2020, 00:52 ]

Dzień dobry,

Stowarzyszenie Sursum Corda realizuje projekt powierzony przez POWIAT NOWOTARSKI, w ramach którego prowadzimy nieodpłatną pomoc prawną oraz nieodpłatne poradnictwo obywatelskie, w tym nieodpłatne mediacje.

Celem jest zapewnienie równego dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej na etapie przedsądowym oraz wsparcie mieszkańców w poradzeniu sobie z różnymi trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi, przy wsparciu prawników i doradców obywatelskich.

Oprócz świadczenia indywidualnej, darmowej pomocy - prowadzimy również edukację prawną.Zachęcamy do korzystania ze świadczeń,  na stronach internetowych, serwisach społecznościowych i tym podobnych kanałach komunikacji. Chcemy aby informacja trafiła do możliwie największej liczby mieszkańców.

LINK DO FILMIKU:
publikacja na portalu społecznościowym YouTubehttps://youtu.be/MAHGmyBCyrA

publikacja na tematycznym profilu na Facebookuwww.fb.com/pomocprawna.sursumcorda/videos/268888730859004/?t=51


Ponadto, przekazujemy linki do trzech filmików edukacyjnych z zakresu: mediacji, praw konsumenckich oraz cyberprzemocy, które także mogą zostać wykorzystane i opublikowane na Państwa serwisachdo czego zachęcamy.

Mamy przekonanie, że szczególnie w tym czasie dynamicznych zmian w prawie - wielu mieszkańców może mieć pytania i wątpliwości natury prawnej, w czym mogą być przydatni dostępni specjaliści. Pomoc świadczona jest w pełnym zakresie prawa, również dla osób prowadzących jednoosobową działalnosc gospodarczą, które w przeciągu ostatnich 12 miesięcy nie zatrudniali pracowników.

Szczegółowe informacje o zakresie i zasadach korzystania ze wsparcia znajdują się na stronie internetowej Powiatu - https://bip.malopolska.pl/spgorlice,m,288869,nieodplatna-pomoc-prawna.html


Z nadzieją na życzliwą współpracę,

--
z wyrazami szacunku:

Sabina Kowalczyk
Koordynator projektu

Stowarzyszenie SURSUM CORDA (łac. „w górę serca”)
ul. Lwowska 11  |  33-300 Nowy Sącz
tel. 18 44 11 994 / 535 332 822

Zakończenie roku szkolnego w ZSZ w Bobowej

opublikowane: 30 cze 2020, 00:45 przez Renata Pękala   [ zaktualizowane 30 cze 2020, 05:05 przez Sekretariat Sekretariat ]

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020, z racji spełnienia wymogów sanitarnych, odbyło się dwuetapowo. Część uczniów odebrała świadectwa 
w piątek 26 czerwca, pozostali uczynili to dopiero 
w poniedziałek.

Ten rok szkolny zostanie zapamiętany przez uczniów, nauczycieli i rodziców jako szczególny, naznaczony nieznaną dotychczas współczesnym pokoleniom epidemią koronawirusa, niewidzialnego wroga, który skutecznie sparaliżował wiele dziedzin życia społecznego, kulturalnego, oraz gospodarczego na całym świecie. Także szkoły, musiały znaleźć się w tej nowej zupełnie dla nich sytuacji.

Dzięki zrozumieniu, wspólnemu wysiłkowi i zaangażowaniu udało się zakończyć ten rok szczęśliwie, w zdrowiu, osiągając wyznaczone cele. Niektórzy uczniowie mogą pochwalić się nawet lepszymi wynikami niż uzyskiwali w normalnych warunkach.

Ważne jest, aby budować dom na solidnych fundamentach – powiedział, nawiązując do słów ks. Jarosława Kokoszki wypowiedzianych w czasie kończącej rok szkolny Mszy Świętej, dyrektor szkoły Wojciech Szafraniec.

Dla Was tym fundamentem jest zdobyta wiedza i solidne wykształcenie, dające  szanse na godne wejście w dorosłe życie. Te słowa skierował szczególnie do absolwentów opuszczających właśnie mury szkoły.

Pomimo utrudnień wynikających z rygorów sanitarnych młodsi koledzy, jak każe zwyczaj, pożegnali odchodzących dobrym słowem i symbolicznymi upominkami.

Mamy nadzieję, że nowy rok szkolny rozpoczniemy tradycyjnie i szkoła znów zacznie tętnić życiem. Pierwsze dni rekrutacji pokazują duże zainteresowanie nauką w tej placówce,
w której wykorzystując nieobecność uczniów poczyniono wiele starań i przedsięwzięć aby nowy rocznik przyjąć w jeszcze lepszych do nauki i pracy warunkach.

Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy udanego wypoczynku, zdrowia oraz szczęśliwego powrotu po wakacjach. Szczególne podziękowania składamy rodzicom za zrozumienie, cierpliwość i pomoc okazaną w czasie zdalnego nauczania, dzięki czemu możliwe było osiągnięcie wspomnianych wysokich wyników.

 

                                                                                   Opracował: Janusz Średniawa

Wyniki II Turnieju e-sportowego

opublikowane: 7 cze 2020, 00:42 przez Tomasz Gucwa   [ zaktualizowane 7 cze 2020, 02:17 ]

Trzeci Turniej e-sportowy w grze COUNTER STRIKE GLOBAL OFFENSIVE już za nami. W tym roku, z racji epidemii koronawirusa, został on rozegrany zdalnie.
Organizatorzy – uczniowie technikum informatycznego w Zespole Szkół Zawodowych w Bobowej, pod opieką nauczyciela Pana Tomasza Gucwy dołożyli wszelkich starań aby sprawnie przeprowadzić to ciekawe przedsięwzięcie. 

Jak w latach ubiegłych, tak również teraz zgłosiło się wielu chętnych do tej formy rywalizacji i całemu turniejowi towarzyszyły prawdziwie sportowe emocje. Okazuje się, że w trudniejszym czasie jaki obecnie przeżywamy, technologia IT jest często jedyną dostępną i bezpieczną formą szerszego kontaktu nawet między większymi grupami ludzi. Może służyć nauce, pracy lub takiej właśnie zabawie połączonej z rywalizacją jak wspomniany turniej.
Ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:

I - Miejsce Drużyna Immersive
Grzegorz Libront
Wojciech Sobol
Norbert Nogawka
Kamil Flądro
Krzysztof Włodarz

II - Miejsce Drużyna Eagle One 
Sebastian Myśliwiec 
Damian Myśliwiec 
Przemysław Warzecha 
Jakub Lewczyk 
Jacek Chilmanski

III - Miejsce Drużyna eLeCtr0nic Sp0rt Play z0ne 
Miłosz Radzik
Rafał Zemrzycki


Kamil Pękala
Kamil Jokś
Kacper Skowron

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i sportowe emocje, zwycięzcom gratulujemy sprawności i formy a wszystkich chętnych już zapraszamy za rok na kolejną III edycję tej emocjonującej zabawy. Nagrody dla zwycięzców ufundowała firma FAKRO.

 

Ogłoszenie Dyrektora Szkoły

opublikowane: 4 cze 2020, 04:54 przez Sekretariat Sekretariat   [ zaktualizowane 24 cze 2020, 01:01 ]

Komunikat dla uczniów, nauczycieli SP2 – Miasto GrybówW związku z koniecznością zachowania reżimu sanitarnego i zasad BHP, 
Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. St. Wyspiańskiego w Bobowej informuje, iż rozdanie świadectw uczniom
odbędzie się w dwóch terminach zgodnie z poniższym harmonogramem.


HARMONOGRAM ODBIORU ŚWIADECTW:

w dniu 26 czerwca br. (tj. piątek)
godz. 9:00 - klasa 3aT
godz. 10:00 - klasa 3aSB
godz. 11:00 - klasa 2ISB
godz. 12:00 - klasa 1bT

w dniu 29 czerwca br. (tj. poniedziałek)
godz. 9:00 - klasa 1aT
godz. 11:00 - klasa 1aSB
godz. 12:00 - klasa 1bSB

Msza święta na zakończenie roku szkolnego
zostanie odprawiona 25.06.2020r. (tj. czwartek) o godz. 9:30
w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Bobowej.
Obowiązuje strój galowy.

1-10 of 405