Aktualności


Dzień Edukacji Narodowej

opublikowane: 13 paź 2019, 12:05 przez Renata Pękala   [ zaktualizowane 15 paź 2019, 01:25 przez Sekretariat Sekretariat ]

"Zacną rzeczą jest uczyć się,
lecz jeszcze zacniejszą nauczać"

                                        Mark Twain
Nauczycielom i Pracownikom Administracji i Obsługi życzymy wytrwałości,
spokojnej pracy wykonywanej w poczuciu bezpieczeństwa i stabilności, aby codzienne
zaangażowanie 
i życie sprawami szkoły znalazły trwałą wdzięczność uczniów. 
Dziękujemy za pasję i entuzjazm w tworzeniu jak najlepszej jakości pracy szkoły. Dzięki Wam szkoła jest coraz ciekawsza, przyjazna i otwarta.
Prosimy przyjmijcie życzenia zdrowia, zadowolenia i satysfakcji zawodowej, pomyślności w życiu osobistym oraz samych dobrych dni w całym roku szkolnym.


                                                           Samorząd Uczniowski

WOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA LEKKOATLETYCZNE MŁODZIEŻY OHP

opublikowane: 27 wrz 2019, 01:48 przez Alicja Iwańska

 

 25 września 2019 r. na stadionie w  Nawojowej odbyły się Wojewódzkie Lekkoatletyczne Mistrzostwa Młodzieży OHP. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody na starcie stawiły się reprezentacje 16 jednostek Małopolskiej WK OHP. Drużynę gorlickiego hufca reprezentowało 6 zawodników w tym czterech uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych im. St. Wyspiańskiego w Bobowej Edyta Bielewicz, Marta Król, Kamil Grygiel oraz Jakub Kobaka  którzy w dużej mierze przyczynili się do sukcesu.

Bardzo dobrze zaprezentowała się nasza drużyna, która po zakończeniu wszystkich konkurencji drużynowo uplasowała się na II miejscu.  Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcom wręczono nagrody, medale oraz puchary ufundowane przez Małopolską Wojewódzką Komendę OHP.

Zasłużona emerytura

opublikowane: 26 wrz 2019, 13:40 przez Tomasz Gucwa   [ zaktualizowane 27 wrz 2019, 00:12 przez Sekretariat Sekretariat ]

    Z dniem 27 września br. po wielu latach pracy w naszej szkole, na zasłużoną emeryturę przechodzi Pani Teresa Szczepanek- główny księgowy szkoły oraz Pani Grażyna Urbanek
- główny specjalista. 
Obydwie Panie całą swoją karierę zawodową związały z obsługą finansowo-księgową tej placówki, wspomagając  także działalność  warsztatów szkolnych, internatu, kolonii letnich, projektów unijnych i wielu innych przedsięwzięć.
    Pani Teresa i Pani Grażyna współpracowały z dziewięcioma dyrektorami, którzy od roku 1977 zarządzali tą szkołą, były świadkami wielu jej przemian i przeobrażeń w tym czasie.
Podczas okolicznościowego spotkania pożegnalnego z nauczycielami i pracownikami szkoły oraz internatu były życzenia, kwiaty, drobne upominki i wspomnienia, które dla młodszych
tu pracujących są już odległą historią a dla pamiętających tamte czasy – sentymentalnym powrotem do okresu, który mimo wielu trudności pozostawił w ich pamięci niezapomniane wspomnienia.
Mamy nadzieję, że emerytura będzie dla Was, Drogie Panie, czasem wytchnienia oraz realizacji być może długo odkładanych marzeń i planów, czasem bardziej poświęconym
dla rodziny i przyjaciół.  

Na tą okoliczność życzymy dużo zdrowia, pogody ducha i samych życzliwych ludzi wokół. 
Mamy również nadzieję, że pamiętając o swojej szkole zawsze będziecie ją wspierać 
wiedzą, doświadczeniem i dobrą aurą wokół niej. 

 Dyrektor, nauczyciele i pracownicy ZSZ w BobowejZEBRANIE Z RODZICAMI

opublikowane: 20 wrz 2019, 07:13 przez Sekretariat Sekretariat   [ zaktualizowane 20 wrz 2019, 07:15 ]


DyrPodobny obrazektor Zespołu Szkół Zawodowych
im. St. Wyspiańskiego w Bobowej
zaprasza Rodziców uczniów
na zebranie ogólne 
oraz spotkanie z wychowawcami klas, 
które odbędzie się: 
w piątek 27.09.2019r.
o godzinie 15:30 na sali gimnastycznej.Zobacz okolicznościową wystawę

opublikowane: 18 wrz 2019, 13:52 przez Renata Pękala


                                             „Naród, który nie szanuje swej przeszłości         

                                                    nie zasługuje na szacunek teraźniejszości         

                                                    i nie ma prawa do przyszłości”                

                                                                                               Józef Piłsudski              

 

          Biblioteka szkolna zachęca i zaprasza do obejrzenia okolicznościowej wystawy poświęconej 80-rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Pani Anna Szumińska, Ewa Brońska i Maria Gucwa przygotowały wystawę w oparciu o materiały przekazane przez rzeszowski oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Całość oddaje tragizm tamtych wydarzeń, bardzo trudną sytuację Polski we wrześniu 1939 roku, a także determinację i bohaterstwo polskich żołnierzy stawiających czoła przeważającym siłom wroga.

Radość życia w wolnej ojczyźnie nie zwalnia nas z pamięci o tamtych dniach i ludziach, którzy w obronie naszej wolności nie wahali się oddać życia.

Historia uczy nas, że wolność żadnemu narodowi nie jest dana raz na zawsze i w każdej sytuacji należy czynić wszystko, żeby tego daru nie zaprzepaścić.

          Dzięki nawiązanej przez dyrektora szkoły Pana Wojciecha Szafrańca współpracy z pracownikami naukowymi wspomnianego oddziału IPN – szkoła zyskała istotne możliwości organizowania wyjątkowych lekcji historii i patriotyzmu.  

 

                                                                                  opracował: Janusz Średniawa

                              


         Integracyjne ognisko klasowe !!!

opublikowane: 18 wrz 2019, 13:34 przez Renata Pękala

 

      Korzystając z pięknej pogody uczniowie klasy I b technikum zorganizowali ognisko klasowe w oddalonych o kilka kilometrów od Bobowej  tj. w  Wilczyskach  Takie spotkanie  z dala od szkolnej ławki pozwala  spojrzeć na piękno otaczającej nas przyrody. Pozwala także społeczności klasy pobyć ze sobą. To doskonała okazja do rozmowy, lepszego poznania siebie nawzajem i integracji grupy. Spoczywająca na uczniach organizacja takiego spotkania pozwala wykazać się sumiennością, pomysłowością oraz odpowiedzialnością. Daje także wychowawcy klasy i innym opiekunom szansę poznania wychowanków w nieco innej rzeczywistości.

    Obecni na ognisku uczniowie stanęli na wysokości zadania. Nie zabrakło suchego drewna na opał, a kiełbaski pieczone na ogniu smakowały wyśmienicie.  Polecamy innym klasom spędzenie tak miłego dnia.

    Opiekunami grupy były Alicja Iwańska i Beata Serafin oraz gościnnie pan dyrektor Wojciech Szafraniec.

         

                                          Uczennice ZSZ w Bobowej na Festiwalu Koronki Klockowej

opublikowane: 14 wrz 2019, 12:03 przez Tomasz Gucwa   [ zaktualizowane 14 wrz 2019, 12:19 ]

Dwudziesty Festiwal Koronki Klockowej za nami.
Jak zawsze towarzyszyło mu wiele wydarzeń o charakterze kulturalnym i artystycznym. Od kilku lat uczennice bobowskiego ZSZ, niczym profesjonalne modelki, prezentują wyjątkowe stroje czeskich projektantek, stworzone z wykorzystaniem motywu koronki klockowej.
Odbywające się kilkukrotnie w tym czasie pokazy mody cieszą się ogromnym powodzeniem ze względu na bogactwo przedstawianych strojów oraz urodę i naturalny wdzięk spontanicznie je prezentujących uczennic.

Całości dopełnia profesjonalny makijaż oraz fryzury wykonane pod nadzorem Pani Beaty Serafin-Forczek. Pokazy te są wyjątkowym przeżyciem szczególnie dla uczennic klas pierwszych, które co roku zamieniają w tej roli starsze, kończące szkołę
koleżanki. Nie inaczej było także w tym roku.

relacja: Janusz Średniawa
zdjęcia: Piotr Ptaszkowski

Rok szkolny 2019/2020 rozpoczęty

opublikowane: 9 wrz 2019, 13:33 przez Tomasz Gucwa

Mszą Świętą w kościele pw. Świętej Zofii rozpoczęła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego w bobowskim ZSZ.
Następnie w sali gimnastycznej szkoły spotkali się nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie. Liczną- ponad 120 osobową grupę stanowili w tym roku uczniowie czterech klas pierwszych, którzy właśnie rozpoczynają naukę w tej placówce. Uczniowie ci pochodzą z różnych stron naszego regionu i bardzo cieszy fakt, iż mając do wyboru wiele szkół średnich – obdarzyli zaufaniem właśnie to miejsce. Dołożymy wszelkich starań, aby nie zawieść zaufania naszych uczniów i ich rodziców – powiedział dyrektor szkoły Pan Wojciech Szafraniec witając wracających po wakacjach młodych ludzi. 
Dla Was szkoła zmienia się ciągle na lepsze tak wizualnie, jak również w kwestii organizacji procesu nauczania i wychowania oraz zapewnienia bezpieczeństwa.
W tym dniu nie mogło zabraknąć odniesienia do 80 rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. Ciesząc się szczęściem życia w wolnej ojczyźnie, nie możemy zapominać o tragicznej historii tamtych lat i ludziach, którzy w obronie wolności i honoru oddali życie.
Obecny rok szkolny jest rokiem szczególnym dla ZSZ w Bobowej. Mija właśnie 120 lat od czasu powołania tej placówki do życia. Wiele ciekawych wydarzeń  w związku z tą rocznicą stanie się naszym udziałem już niebawem.

                       opracował: Janusz Średniawa
      zdjęcia: Piotr Ptaszkowski

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

opublikowane: 26 sie 2019, 04:33 przez Sekretariat Sekretariat   [ zaktualizowane 26 sie 2019, 04:44 ]

                            Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 
Znalezione obrazy dla zapytania grafika na rozpoczęcie roku szkolnego
odbędzie się w poniedziałek 2 września.
Uczniowie przychodzą do szkoły na godz. 9:45, 
skąd za sztandarem udają się do kościoła św. Zofii na Mszę świętą.
Następnie młodzież udaje się do sali gimnastycznej na uroczystą akademię.

OBOWIĄZUJE STRÓJ GALOWYEgzaminy poprawkowe !!!!

opublikowane: 23 sie 2019, 02:13 przez Renata Pękala

Egzaminy poprawkowe odbędą się dnia 28.08.2019 o godz 9.00

1-10 of 352